Home / Doporučujeme / Nepodceňujte kvalitu řezných nástrojů

Nepodceňujte kvalitu řezných nástrojů

Bez ostrých nožů, čepelí, nůžek, škrabáků a skalpelů se neobejde řada dílen a provozoven. Kvalita jejich koncových produktů je totiž do značné míry závislá na jejich ostrosti. Za toho důvodu tak rozhodně není na místě kvalitu řezných nástrojů podceňovat.
K opotřebení řezných nástrojů dochází v každé dílně. Ne každý provozovatel si ale uvědomuje, že kvůli jemným otřepeným okrajům v řezu není hned nutné vyměnit celý nástroj. V mnoha případech postačí nahradit jen danou čepel.

Čepele s dlouhou životností

Hákové, trapézové, dlátové, ale i rotační či kruhové. Stejně jako odlamovací či neodlamovací, keramické a plastové. Řeč je o čepelích, základních prvcích mnoha dílenských nástrojů na jednom, popřípadě obou koncích zbroušených do ostří. Při pokládkách podlahových krytin, ale i při práci s kůží a technickými textiliemi uplatníte čepele hákové, k výrobě paspart vám nejlépe poslouží čepele paspartovací. Pro velmi jemnou práci jsou pak vhodné čepele špičaté.

Přesná ruční práce

Součástí vybavení každé díly jsou i škrabáky spolu s různými odjehlovacími a začišťovacími nástroji, jež primárně slouží k úpravám hran a přetoků na obrobcích z plastu, hliníku i mědi. Kvalitní škrabák disponuje ergonomicky tvarovaným držákem, jež je zárukou jak snadné manipulace s nástrojem, tak jeho přesného vedení. Výsledkem pak je maximálně přesná dílenská práce.

Skalpely pro operační sály i mimo ně

Velmi ostrými řeznými nástroji jsou skalpely, jež zdaleka nenacházejí své využití jen na operačních sálech. Velmi praktické se ukazují i při řezu papíru, kartonu, plastu a spoustě dalších materiálů. Vybírat můžete jak mezi skalpely jednorázovými, tak modely pro vícero použití. Speciální kategorií pak jsou skalpely pro praváky i leváky nebo modely s ochrannou krytkou.

Chcete-li, aby vám vaše řezné nástroje dlouho sloužily, zaměřte svou pozornost na kvalitní materiály s dlouhou životností. Ty seženete například na e-shopu techni-shop.cz.

About angelo

Leave a Reply