Home / Doporučujeme / Jak vybrat manželskou postel, na které se vám bude spát jedna radost?

Jak vybrat manželskou postel, na které se vám bude spát jedna radost?

Pravděpodobně jste mnohokrát četli, že člověk prospí zhruba třetinu svého života, což je hlavní důvod, proč byste si měli nechat záležet na výběru postele, roštu a matrace. Do dětského pokoje se perfektně hodí jednolůžkové varianty, nicméně v ložnicích na scénu přichází manželské postele, které se vyrábí z rozličných materiálů a v různých kvalitách. V následujících řádcích se však na manželské postele jako takové podíváme podrobněji.

Jakousi klasikou jsou manželské postele vyrobené z masivu, které se používají po staletí. U levnějších variant se namísto masivu používá dřevotříska, jež však nenabízí příliš dlouhou životnost. Postrádají navíc estetickou hodnotu a vůni pravého dřeva. Jestliže se tedy rozhodnete pro manželskou postel ze dřeva, doporučujeme sáhnout po smrku, borovici, buku, olši, dubu anebo bříze. Všechny uvedené dřeviny se vyznačují mnoha přednostmi a nestrádají ani na designu.

Pokud vás dřevo neláká

Pro někoho není dřevěná alternativa lákavá. V takovém případě na scénu přichází kovové a čalouněné postele. Do nadčasově řešených ložnic se hodí kovové manželské postele, ovšem pozor ne všechny jsou dostatečně pevné a odolné. Bohužel, najdou se i takové postele, které se po dvou měsících používání rozvržou. Postele vybírejte pečlivě, aby byla stabilita vskutku taková, jak samotný výrobce slibuje. Čalouněná manželská postel se zase chlubí útulností, nicméně jejím úskalím je čištění a odvětrávání.

Kde se dají postele koupit?

Současný trh je rozmanitý, a tak najdete nepřeberné množství internetových obchodů. Výhodou online prodejen je, že vám postel přijde přímo domů, a tak nemusíte zajišťovat sami odvoz. Jedním z prodejců nábytku je ATAN. V jeho nabídce najdete jednolůžka a manželské postele, ale také vybavení do dalších místností domu.

About angelo

Leave a Reply