Home / Doporučujeme / Jak vybrat substrát pro pěstování rostlin?

Jak vybrat substrát pro pěstování rostlin?

Jaro se kvapem blíží a postupně tak přichází čas připravit se na novou zahradnickou sezónu. Abyste byli na jaro včas připraveni, pak je třeba se zejména poohlédnout po vhodném zahradnickém substrátu. Tak abyste mohli začít s pěstováním rostlin co nejdříve. A jak zahradnický substrát vybrat?

Substrát nabízí široké uplatnění

Bez zahradnického substrátu si lze dnes pěstování rostlin představit jen těžko. Substrát zajišťuje rostlinám živiny a stabilitu. Využívá se pro výsev, množení a zakořeňování rostlin. Zahradnický substrát má také nezanedbatelnou úlohu při předpěstování zeleniny. Své uplatnění nachází nejen při pěstování zeleniny a okrasných rostlin na záhonech, ale také při pěstování rostlin v truhlicích, nádobách a ve skleníku. Bez kvalitního substrátu se nakonec neobejde ani pěstování pokojových rostlin.

Univerzální substrát s kompostem

Správně namíchaný zahradnický substrát by měl mít vyvážený poměr složek a živin, jelikož pouze tak budou rostliny prospívat. To nabízí univerzální substrát s kompostem, který poskytne rostlině dostatečné množství živin a postará se o zdravý růst rostlin i dobrou úrodu. Díky obsahu kompostu v substrátu nebude nutné přihnojování syntetickými hnojivy, které mají neblahý vliv na rostliny. Kromě živin poskytne kompost rostlinám i lepší vláhové podmínky.

Substrát pro specifické účely

V některých případech je však třeba zajistit rostlinám substrát se specifickými vlastnostmi. Příkladem mohou být substráty určené pro trávníky či střešní substráty, pro něž je třeba zajistit vhodné složení, aby substrát nevysychal apod. Pokud si nevíte rady s výběrem správného typu substrátu, pak se neváhejte obrátit na společnost Fertia, která je vám schopna připravit specifický substrát na přání. Všechny jejich výrobky jsou 100 % přírodní. Kromě substrátu nabízí i vlastní kompost, organická hnojiva a mulčovací štěpku.

About angelo

Leave a Reply