Home / Domácí mazlíčci / Jak vychovat psa

Jak vychovat psa

Také jste hrdým majitelem pejska, kterého máte bezmezně rádi? Ať už se jedná o jakoukoliv rasu, či jakoukoliv velikost psa, v mnoha případech je nezbytné, aby vás poslouchal, a to ideálně na slovo. Toho však nedocílíte žádným jiným způsobem, než tím, že si psa sami vychováte. A právě výchova psa je velmi důležitá, a tak byste ji rozhodně neměli podceňovat. A zatímco některé rasy jsou velmi inteligentní a vychování půjde snadno, jiné čeká mnohem složitější cesta, ale i ony se samozřejmě naučí. Záleží však i na intenzitě a množství výcviku, a samozřejmě i na použitých metodách.

Ideální cestou je samozřejmě výchova formou odměn a trestů. Pokud pes splní povel, měl by být pochválen, případně by mohl i dostat pamlsek. Naopak pokud neposlouchá, měli byste mu to dát najevo. A právě takový výcvik psů bývá nejefektivnější. Samozřejmě vždy je třeba začínat se skutečně jednoduchými povely, a teprve později přidávat na obtížnosti a náročnosti. U mnohých lidí jsou v tomto ohledu poměrně oblíbené elektrické obojky, které se právě k výcviku používají. Ty jsou založeny právě na formě trestu za nesplnění povelu, kdy je prostřednictvím obojku vyslán slabší elektrický impuls. Tím si pes neposlechnutí spojí s tímto nepříjemným staveb, a příště již dané povely plní.

Samozřejmě podobných metod je celá řada a tak vždy záleží na vás samotných, jak se k nim postavíte a jaké budete mít nároky. Někomu bude stačit pár základních povelů, jiný chce, aby ho pes poslouchal skutečně na slovo. A toho můžete docílit jak tím, že mu pořídíte zmíněný elektrický obojek pro psa, nebo mu koupíte pouze klasický, a využijete jiných metod, jak si psa vychovat přesně tak, jak chcete. A jeho výchova by rozhodně měla být naprostým základem, zvláště potom u větších plemen. Ty jsou pro mnohé obávanými plemeny, ale v případě dobrého vychování se není čeho obávat.

About angelo

Leave a Reply