Home / Doporučujeme / Jaké jsou metody povlakování kovů?

Jaké jsou metody povlakování kovů?

Povlakování kovů má své opodstatnění. Chrání základní kov proti poškození.  Existuje celá řada povlakování, tedy úpravy povrchů. Záleží, na co je váš výrobek určen. Některé chrání základní kov proti extrémně vysokým teplotám, jiné proti korozi, jiné působí jako suché mazivo a mnoho dalšího.

Možnosti povlakování kovů fluorplastovými povlaky

Povrchová úprava kovů se provádí několika způsoby. Asi nejznámější je takzvané teflonování, kdy potřebujeme, aby byl výrobek odolný při vysokých teplotách a stále byl zdravotně nezávadný. Další již méně známé povrchové úpravy jsou:

  • Xylanem – má nízkou třecí vlastnost, používá se k povlaku mnoha součástek
    • Rilsanem – výrobky jsou odolné proti korozi a také proti oděru.
    • Halarem

Výhody teflonování

Využívá se převážně v potravinářském a chemickém průmyslu. Používáme ho prakticky všichni v naší kuchyni. Preferovaná metoda je především teflonování PFA. Má vysokou nepřilnavost, dokonce může být až samočisticí a má velkou chemickou odolnost. Využití je vhodné i pro potrubní systémy, míchačky a jiné. Tuto metodu specializované firmy nabízejí dle přání klienta ve formě práškové, či kapalné. Zvyšuje se tím univerzálnost procesu teflonování.

Halar a Polyetherketon

Povrchová úprava Halarem je využívána k úpravě nejrůznějších výrobků. Jedná se o odolný plast jak mechanicky, tak chemicky. Tato úprava zajistí výrobkům dlouhou životnost i v extrémně nízkých teplotách. Povrchová úprava výrobků Polyetherketonem je vhodná pro všechny výrobky, které jsou vystavený značným teplotám. PEEK se tak používá k potahu extrémně odolných výrobků, které jsou odolné proti abrazi a poškrábání.

Pokud si nejste jisti, která povrchová úprava je nevhodnější právě pro vás, neváhejte kontaktovat specializovanou firmu. Rádi vám poradí, která metoda je pro vás nejvhodnější a určitě společně najdete řešení.

About angelo

Leave a Reply