Home / Doporučujeme / Jaký je rozdíl mezi minibagrem a minirýpadlem?

Jaký je rozdíl mezi minibagrem a minirýpadlem?

Minibagr a minirýpadlo zastanou fyzicky náročnou výkopovou práci. V současné době už naštěstí stroje dokáží nahradit namáhavou manuální činnost, při níž bylo dříve třeba lopaty a krumpáče. Vy tak šetříte síly a čas.

Výkopy budou hračkou

Minirýpadla se využívají hlavně k hloubení výkopů, jejichž šíře začíná již od 15 cm. Z toho důvodu jsou minirýpadla ideálními pomocníky pro pokládku kabelů. Výrobce vám rovněž může vyrobit lžíci o rozměru dle vašeho přání. Tyto stroje odvedou veškeré zemní práce díky podkopovým lopatám v rozmezí 20-40 cm, nebo na ně můžete namontovat svahovky o šíři 60 cm a 80 cm. Rýpadla mohou být vybavena plně otočnou věží o 360 °, hydraulicky výsuvným ramenem pro hloubení jam do 2,3 metru či ramenem pro mimoosé kopání pod úhlem 55 °.

Minibagry si velmi rychle oblíbíte

Tyto praktické pomocníky využijete hlavně pro práci na zahradě. Minibagry vám pomohou upravit terén, jednoduše s nimi přepravíte a naložíte zeminu. Dále je užijete při kypření půdy, rytí záhonů, odklízení sněhu, nakládce dřeva, výkopech pařezů a keřů.

Lžíce, lopaty a další najdete na lzicealopaty.cz.

Proč se rozhodnout pro stroje v mini provedení?

Vyznačují se kompaktními rozměry a nízkou hmotností. Neponičí povrch vašeho pozemku, trávník ani dlažbu. Zároveň si nemusíte dělat starosti s jejich skladováním či převážením. Díky jejich malým rozměrům nemají specifické nároky na prostor, převezete je na běžném přívěsném vozíku za osobním automobilem. Obsluhovat je může doslova každý, neboť jejich ovládání je velice snadné a intuitivní. Rovněž vás příjemně překvapí nízká spotřeba paliva, ekonomicky nenákladný provoz a nenáročná údržba. Nakoupíte-li tyto stroje od ryze české firmy, která se jejich výrobou a montáží dlouhodobě zabývá, můžete se těšit na masivní a precizní zpracování. Celý proces výroby a montáže je uskutečňován v České republice.

About angelo

Leave a Reply