Home / Doporučujeme / Záložní zdroj ochrání váš počítač i neuloženou práci

Záložní zdroj ochrání váš počítač i neuloženou práci

Při používání počítače se už náhlého výpadku elektrického proudu obávat nemusíte. Ani se není třeba strachovat, že byste přišli o neuloženou práci anebo, že nebudete moci pokračovat v práci na svém počítači. S tím vším vám totiž pomohou záložní zdroje UPS, které zabezpečí dodávku elektrické energie během výpadku proudu.

Princip záložního zdroje

Účelem záložních zdrojů je poskytnout počítači, monitoru, modemu, routeru a dalším zařízením náhradní zdroj elektrické energie při nenadálém výpadku elektrického proudu. Ve své podstatě jsou záložní zdroje zařízení s baterií, kdy energie v nich obsažená je využívána pro napájení používaného zařízení. Záložní zdroje UPS jsou zcela bezobslužné, takže se při výpadku proudu sami zapnou a po obnově energie sami vypnou.

Vyřeší i další problémy elektřiny

Kromě úplného výpadku elektrického proudu najde záložní zdroj UPS uplatnění i při dalších problémech spojených s dodávkou elektrického proudu. Záložní zdroje UPS jsou významným pomocníkem například při napěťových špičkách, kdy dochází ke krátkodobému přepětí. Také při dlouhodobém přepětí, k němuž dochází při odpojení velkého odběratele. Dále si záložní zdroje UPS poradí s krátkodobými výpadky proudu, napěťovými rázy, rušením v síti atd.

Kde koupit kvalitní záložní zdroje?

Vybrat vhodný záložní zdroj není úplně jednoduchou záležitostí. V úvahu je třeba brát mnoho vlastností, především výkon záložního zdroje, dobu zálohování apod. Proto je vhodné se obrátit na specializovanou prodejnu, kde vám s výběrem správného záložního zdroje pomohou. Jednou z těchto prodejen je společnost Schmachtl, která nabízí kvalitní záložní zdroje italské značky Riello, které patří ke světové špičce.

Více informací o záložních zdrojích UPS Riello zjistíte na webových stránkách www.zaloznizdroje-ups.cz.

About angelo

Leave a Reply