Home / Doporučujeme / Korálky a další tipy na výrobu netradičních svíček

Korálky a další tipy na výrobu netradičních svíček

Už jste zkoušeli domácí výrobu svíček? Pokud máte dobré vybavení, nejde o nic až tak složitého. Možná je ale na čase postoupit na vyšší úroveň a zkusit něco méně tradičního. Jaké originální nápady se při tvorbě svíček nabízí?

Pro výrobu základní svíčky potřebujete materiál (včelí vosk, parafínový vosk, palmový vosk), svíčkový knot, esenciální oleje a barvy. Mohou se však hodit i různé přírodniny, korálky nebo třeba vlna a pletací jehlice.

Zatavte do svíčky, co máte doma

Do vosku lze zatavit nejrůznější předměty, které máte doma. Samozřejmě takové, jež vosk nepoškodí. Pěkně vypadají například svíčky, v nichž jsou zatavená kávová zrna, koření (např. skořice, hřebíček) nebo nejrůznější sušené bylinky.

Upleťte své svíčce obleček

Na zimu vypadají nádherně kulaté tlusté svíčky obalené pleteninou. Vypadá to, jako by svíčka nosila svetr. Výhodou je, že uplést svetřík pro svíčku zvládne i začátečník. Nejde o žádné velké dílo a můžete si na něm natrénovat nové pletací vzory. Troufnete-li si, přidejte i knoflíky.

Ozdobte svíčky korálky

Velmi pěkně na svíčce vypadají i korálky, samozřejmě ozdobné. Nabízí se dvě varianty – buď je přilepíte třeba tavnou pistolí, nebo navléknete na ozdobný provázek a omotáte kolem dokola svíčky.

Pozor na pálení dekorativních svíček

Fantazii se meze nekladou, další kreativní potřeby na ozdobu svíček najdete v e-shopu www.svicky.net, který funguje již téměř 20 let a má opravdu bohatý sortiment. Jen nezapomeňte, že při pálení takto ozdobených svíček byste měli být obzvlášť opatrní. Svíčku oblečenou do pleteného svetříku samozřejmě nezapalujte. Tu, která má zatavené nějaké předměty, nedopalujte do konce a při hoření pečlivě kontrolujte. Popřemýšlejte, zda chcete vytvořit spíš dekorativní svíčku, nebo svíčku, již budete opravdu pálit. Od toho by se pak měl odvíjet způsob dekorování.

About angelo

Leave a Reply