Domů / Auto, moto / Koupě ojetého vozu? Stále populárnější řešení.

Koupě ojetého vozu? Stále populárnější řešení.

Koupě ojetého vozu je varianta pořízení automobilu, ke které se každoročně uchyluje nespočet Čechů. Důvodů může být několik.

Jako první asi všechny napadne nedostatek finančních prostředků, potřebných ke koupi vozu nového. To však není jediný důvod. Není tajemstvím, že automobil do 2 let od pořízení ztrácí polovinu své hodnoty. Jen máloco tak rychle ztrácí na ceně, jako právě automobil. A to je důvod, proč se často ke koupi ojetého vozu uchylují i ti, kteří by si nový automobil dovolit mohli.

Koupě ojetiny přitom nemusí nutně znamenat koupi nějaké staré „plechovky“, která sotva jede. Mezi ojetými vozy často najdeme i poměrně nová, zachovalá vozidla se zanedbatelným množstvím najetých kilometrů. Může se jednat o automobily lidí, kteří rádi a často mění vozy za nové; vysloužilá firemní vozidla velkých korporací, které se rozhodly inovovat svůj vozopark anebo vozy těch, kteří si z nějakého důvodu nemohou dovolit jejich další provoz nebo je přestali potřebovat.

A tak takové lekce ojeté vozy končí na parkovištích autobazarů, kde čekají na své nové majitele. Ti by si však při jejich koupi měli dát dobrý pozor a vybírat jen u seriózních bazarů, aby se vyhnuli případným podvodům při prezentaci aut. V hlavním městě jich najdete vícero. Jedním příkladem za všechny je třeba Auto Vyhybka.

O angelo

Zanechte zprávu