Domů / Doporučujeme / Mezinárodní stěhování svěřte spíše do rukou stěhovací firmě

Mezinárodní stěhování svěřte spíše do rukou stěhovací firmě

DCIM100MEDIADJI_0204.JPG

Chystáte se stěhovat do zahraničí? Pak je na místě zvážit stěhovací firmu, která vám ušetří nejen čas, ale také mnoho starostí. Stěhování do zahraničí, ale i ze zahraničí není nic jednoduchého, proto je vhodné vše nechat na odbornících, kteří vám budou ve všem nápomocni. Jedině tak se pro vás nestane stěhování do zahraničí noční můrou, na kterou byste raději zapomněli. Avšak vybrat kvalitní stěhovací firmu není jen tak. Zjistěte, na co se pro výběru stěhovací firmy zaměřit a jakým firmám se raději vyhnout.

Bohaté zkušenosti se stěhováním

První předpoklad pro bezstarostné stěhování spočívá ve výběru stěhovací firmy s bohatými zkušenostmi se stěhováním do zahraničí. Před výběrem se proto zaměřte na reference firmy od jednotlivých zákazníků a nebojte se firmu navštívit nebo se dotázat na vše, co vás zajímá. Rozhodně se nevyplatí dávat přednost ceně před bohatými zkušenostmi firmy, jelikož se vám to může později hodně prodražit.

Vše potřebné vyřídí za vás

Dále by se měla kvalitní stěhovací firma stát při stěhování vaší oporou. Tudíž by mělo být běžnou součástí jejích služeb poskytování komplexního stěhování, které umožní, že se nebudete muset vůbec o nic starat. Zkušené a kvalitní stěhovací firmy by zároveň měly poskytnout svému zákazníkovi prohlídku stěhovaných prostor technikem a předběžnou kalkulaci zdarma. A nakonec by měla firma dbát na co nejmenší zatížení zákazníka při samotném stěhování. Měla by být schopna poradit vám s papírováním či se postarat o celní řízení i bez vaší účasti. Z těchto důvodů by měla firma disponovat pracovníky s dostatečnými jazykovými znalostmi, kteří dokáží jednat s úředníky.

Pojištění všech věcí

Posledním významným aspektem je pojištění odpovědnosti za škodu při stěhování. Pojištění by mělo být samozřejmostí všech stěhovacích firem, ale bohužel tomu tak není. Toto pojištění by se mělo stahovat i pro stěhování do zahraničí, proto je vhodné se o této skutečnosti předem informovat. A nakonec by pojistná částka pojistného plnění měla být v takovém rozmezí, aby bezpečně pokryla vzniklé škody. Stěhování do zahraničí tak bude hračka.

 

O angelo

Zanechte zprávu