Domů / Doporučujeme / Netradiční použití vánočního osvětlení pro rok 2017

Netradiční použití vánočního osvětlení pro rok 2017

Nemáte pocit, že je Vaše vánoční výzdoba každý rok stejná a už to začíná být nuda?

Zkuste použít vánoční osvětlení netradičně a vykouzlit něco neokoukaného a inovativního. 

Vánoční stromeček na zdi

V jednoduchosti je krása, což platí i u tohoto stromu. Není to sice poslední výstřelek módy, ale budete mít pocit, že jste si doma vytvořili kousek přírody. Na výrobu tohoto stromu si pořiďte vánoční osvětlení světelné řetězy v teple bílé o délce 40 m, nalepovací nebo natloukací háčky, případně hřebíčky a pusťte se do tvorby.

Začněte od podlahy tou stranou světelného řetězu, kde je zástrčka do zásuvky a začněte na zeď tvarovat řetěz do podoby kmene stromu. Pomocí háčků a hřebíčků připevněte řetěz ke zdi a pokračujte vzhůru.

Kmen by měl být široký a postupně se zužovat, až z něj nahoře vyústí koruna stromů s jednotlivými větvemi. Větve by měly začínat zhruba 1 metr nad zemí. Udělejte bohaté větvení a klidně strom vytáhněte až skoro ke stropu. Jakmile máte vše upevněno, tak zasuňte zástrčku a uvidíte, jak se dílo podařilo.

Dětský sváteční koutek

Vykouzlete svým ratolestem úsměv na rtech a postavte jim v pokojíčku malé zimní království. Pokud máte velký byt nebo dům, najděte místo, kde můžete tvořit, a nebude vám nic překážet. Postavte nejdříve dřevěnou konstrukci, kterou budou tvořit dřevěné sloupky a pár lehčích trámů.

Vezměte několik záclon, které nepotřebujete a udělejte z nich falešný strop tak, aby vpředu zůstal volný prostor a záclony visely vzadu a po stranách jako závoj. Postupně jich takhle několik připevněte a nařaste, aby to vypadalo jako šaty pro princeznu.

Na strop zespodu pověste světelné vánoční řetězy, nejlépe v teple bílém provedení. Buď můžete použít více kratších řetězů, nebo dlouhý (30 m, 40 m). Světýlka zavěste v několika řadách tak, aby pokryly celý falešný strop. Nad nimi bude záclona, takže to osvítí nejen okolí, ale bude to svítit i nad příbytkem.

Jestli máte koberce, můžete nechat ten co tam je, nebo dovnitř pořiďte kus světlého koberce, případně můžete i na zem položit starší záclonu.  Zakončete to tím, že na přední rám připevníte světelný řetěz z LED rampouchů, aby byl efekt dokonalý. Dovnitř postavte malou dětskou pohovku, menší osvětlený vánoční stromeček, komodu nejlépe v bílé barvě, pár plyšáků, box s hračkami a máte takové mini království, které bude jen pro vaše děti.

Svítící cukrátka

Zní Vám to šíleně? Věřte, že je to super a vypadá to opravdu vkusně, přitom to není nic složitého. Potřebujete vánoční světelné řetězy, průhledná izolepa, nůžky, stahovací pásky nebo vázací drát, různobarevný celofán a plastové průhledné krabičky s víčkem (koupíte je normálně v obchodě).

Nastříhejte si celofán na stejně velké kusy podle toho, jak velké bonbony chcete mít, myslím, že 16 x 16 cm bude stačit (musíte tomu přizpůsobit i velikost krabiček až je budete pořizovat).  Do každého kousku celofánu zabalte trs LED diod, které položíte doprostřed a na každé straně zajistíte drátem nebo páskou, aby vznikl zabalený bonbon (zkrátka musí celofán na obou stranách trčet).

Prostředek bonbonu vložte do plastové krabičky a uzavřete. Pokud to bude potřeba, můžete na boku vyříznout kousek krabičky, aby bonbon lépe pasoval dovnitř a krabičku zalepte izolepou. Takhle postupujte, až dokud vám nedojdou diody na vánočním řetězu.

Hotové bonbony pověste třeba kolem zárubní dveří nebo je vytvarujte do jednoho velkého bonbonu na zdi v kuchyni. Až je zapojíte do sítě, budete mít různobarevné cukrovinky, po kterých nepřiberete ani deko.

Noční obloha plná hvězd

Pořídili jste si světelnou síť a nevíte kam jí umístit? Máme pro vás zajímavý tip. Vyrobte si svou soukromou noční oblohu, na níž budou hvězdičky svítit jen pro vás. Potřebujete k tomu jen dřevěnou desku, černou barvu, bezbarvý lak na dřevo, úhelníčky, šroubky, nalepovací háčky a světelnou síť.

Začněte tím, že desku natřete černou barvou na dřevo a necháte zaschnout. Stačí jen z jedné strany a po stranách, druhá strana se bude připevňovat na zeď. Jakmile barva zaschne a podklad je dostatečně černý, přetřete celou desku bezbarvým lakem, znovu počkejte, až to bude suché. Nakonec vezměte síť a pomocí nalepovacích háčků jí připevněte k desce.

Na boky desky přišroubujte z každé strany 1 úhelníček a s jeho pomocí desku na obou stranách přidělejte do zdi (nejlépe vyvrtat díru, zatlouct do ní hmoždinku a do ní teprve zavrtat úhelníček). Až bude deska přišroubovaná, zhasněte světla a rozsviťte jen svou noční oblohu, budete uchváceni.

Stěna vzpomínek

Nic nepotěší víc, než fotky, na kterých jste společně se svou rodinou a přáteli. Dejte si tu práci a pár takových fotek si vytiskněte na fotopapír, abyste je mohli použít na ozdobu.

Na zeď nalepte háčky tak, aby vytvořili kaskádu pod sebou a byla mezi nimi zhruba 40 cm mezera. Připevněte na ně vánoční řetěz s LED rampouchy (cik cak) a do mezer mezi jednotlivými rampouchy pomocí svorky (můžete použít i kolíček) připevněte fotky. Vznikne vám nástěnné foto album s vánoční tématikou.

Pamatujte si, LED rampouchy i světelné řetězy musíte vždy kupovat u osvědčených prodejců (nejlépe v internetových obchodech, kde si můžete přečíst i recenze ostatních nakupujících) a zdaleka se vyhýbat pochybnému vánočnímu osvětlení na stáncích.

 

O angelo

Zanechte zprávu