Domů / Nezařazené / Do Norska na Trolltungu

Do Norska na Trolltungu

Plánujete letní dovolenou, ale ležení u moře není nic pro vás? Souhlasíme! O dovolené by měl člověk něco pořádného zažít, ne se jen válet na pláži.

Pokud vás nezajímá moře, vydávat se do jižních zemí je zbytečné. Dobrodružství najdete spíš na severu, mezi obzvlášť populární oblasti patří Skandinávie. Máme jeden skvělý tip – vaše touhy by mohla naplnit dovolená Norsko. Na jihu země se tam v pohoří Skjeggedal tyčí skalní ráz nazývaný Trolltunga (Trolí jazyk).

Jméno pochopitelně pochází od tvaru skalního výběžku. Jazyk vybíhá ve výšce 700 metrů nad fjordem a možná jste ho už někdy viděli na fotce. Je častým cílem fotografů, protože když se vám podaří na něj po několikahodinové cestě vyšplhat, naskytne se vám jeden z nejhezčích výhledů na světě.

Jak se tam dostat?

Do Norska létá přímý spoj z Prahy, cesta netrvá tak dlouho. Dojít na samotnou Trolltungu už tak jednoduché není. Sice tam chodí hodně turistů a cesta je dobře značená, ale doporučujeme vám jít s průvodcem. Cesta je totiž zrádná a hlavně v celé oblasti ani není signál! Je to dobrodružství se vším všudy.

Zájezd na Trolltungu s průvodcem najdete například na www.dovolenanorsko.cz. Termíny tam mají stanovené na první polovinu července, což je nejlepší část roku, kdy můžete Trollí jazyk navštívit. Tehdy tam totiž není sníh, svítí sluníčko a naskýtá se nádherný výhled.

Túra tam a zpět trvá asi 8 hodin a cestou se vám naskytne mnoho podobně úchvatných scenérií. Norsko je plné fjordů, dechberoucích skalních vyhlídek a nedotčené přírody. Průvodce má na zmiňované dovolené, která trvá devět dní, připravených několik tras s ohledem na fyzickou kondici účastníků. V každé skupince bývá jen 6 – 10 účastníků, takže určitě pocítíte klid norské přírody.

Dovolená v Norsku je dobrou příležitostí k aktivnímu odpočinku. Trolltungu uvidíte snad v každém norském průvodci, je to místo, které při návštěvě tamních severních krajů prostě nemůžete vynechat.

O angelo

Zanechte zprávu