Home / Nezařazené / Jak vybrat autobaterii? Zohledněte i typ vozidla

Jak vybrat autobaterii? Zohledněte i typ vozidla

Především během zimního období dostávají autobaterie docela zabrat. Bohužel, mrazivé počasí jejich životnost zkracuje. Pokud vám akumulátor dosloužil, neměli byste výběr toho dalšího podceňovat. Současný trh je totiž rozmanitý, a tak vybrat kvalitní baterii do auta, která vás nenechá v následujících letech ve štychu a zvládne i nadcházející krutou zimu, je možná nadlidský výkon. V následujících řádcích vás proto jejím výběrem provedeme.

Pokud pravidelně nejezdíte dlouhé trasy, autobaterie se pozvolna vybíjí, a proto dříve či později se neobejdete bez nabíječky. V případě plně nabité baterie je napětí 12,6 V. Jakmile hodnota klesne pod danou hranici, je nezbytné ji dobít, abyste nezůstali stát třeba na parkovišti u nákupního centra. I nabíjení je jen dočasné řešení.

Jak vybrat novou autobaterii?

V první řadě byste měli vědět, že se rozdělují autobaterie podle typu aut, tedy zda se jedná o osobní automobil, dodávku, zemědělský stroj, kamion či autobus. Co vozidlo, to jiné požadavky na akumulátor. Pochopitelné je, že osobní vozidlo potřebuje slabší autobaterii než například traktor.

Baterie se liší jak kapacitou, tak i rozměry. Podívejte se tedy do příručky k vašemu automobilu, jaké parametry doporučuje přímo výrobce. Ideální je vytáhnout současnou autobaterii, podle které vyberete tu novou.

Vyberte si autobaterii na internetu

Jestliže nemáte v blízkosti žádný kamenný obchod, kde byste mohli autobaterii zakoupit, není nic jednoduššího než si ji objednat přes internet. Výhodou je, že právě v e-shopech najdete všechny druhy autobaterií, tedy i ty méně časté, jež v kamenných prodejnách nenabízí. Autobaterie podle typu aut nabízí třeba společnost Nekvida – Zemědělská technika, která byla založena už v roce 1993. Provozuje e-shop, přičemž takřka všechny nabízené produkty má skladem. Disponuje totiž skladovými prostory o rozloze přes pět tisíc metrů čtverečních.

About angelo

Leave a Reply