Home / Doporučujeme / O pronájem stavebních strojů je zájem. Poptávka roste

O pronájem stavebních strojů je zájem. Poptávka roste

Ceny zůstávají, poptávka roste. Může za to rostoucí počet nových stavebních firem i živnostníků. A půjčení stroje je mnohdy výhodnější než jeho koupě.

Půjčovny nemají v Česku takovou tradici jako v zahraničí. Řadu z vás tedy překvapí, že půjčovnám se stavební technikou se výborně daří. Podle posledních statistik zájem o jejich služby roste. A to i přesto, že ceny zůstávají stejně vysoké.

Vládnou velké firmy

Tento růst ale mají na svědomí velké firmy. Právě ty totiž tvoří téměř tři čtvrtiny z celkového počtu zájemců. 15 procent dají dohromady živnostníci a malé firmy, zbytek (tedy 10 procent) fyzické osoby. Právě u těch byl největší zájem o malé vibrační desky, kladiva a další běžné, ovšem poměrně drahé nářadí.

Velké firmy mají zájem především o pronájem stavebních strojů. Na rozdíl od malých firem a jednotlivců si je ale většinou půjčují na delší dobu. Zpravidla i na několik měsíců. Závisí na období a počtu zakázek, které má zrovna zákazník půjčovny na stole.

Jednodenní výpůjčky

Dobré výsledky vykazuje nejedna půjčovna pracovních plošin. I tady ale převládá výše zmiňovaný trend – půjčuje se na delší dobu a zájemcem o její pronájem je velká firma. I u jednotlivců ale převažuje dlouhodobý pronájem. Pracovní plošina se totiž zpravidla používá na stavbách, případně při rekonstrukci bytů. A pokud nejde o drobné opravy, tak ty většinou zaberou i několik dní až týdnů.

Z logického důvodu má půjčovna nakladačů o něco horší statistiky. Tento stroj si totiž stačí půjčit na několik dní. Během této doby se dá s přehledem naložit veškerý materiál a převést ho na místo určení. Podobný osud potkal i drobné nářadí. To si lidé zpravidla půjčují také pouze na jeden den.

About angelo

Leave a Reply