Home / Doporučujeme / Výpadek proudu už vás nezaskočí

Výpadek proudu už vás nezaskočí

Málokdo z nás si přeje, aby došlo k výpadku proudu zrovna ve chvíli, když pracuje na svém počítači. Výpadek proudu má totiž často fatální důsledky.  Ať už se jedná o neuložení rozdělané práce nebo nemožnost pracovat ve chvíli, kdy nám hoří termín. V tom nejhorším případě může vlivem výpadku či jiných změn v elektrické síti dojít k poškození používaného zařízení. V současné době již však existuje jednoduché řešení, kterým je záložní zdroj. S ním už se nemusíte obávat, že byste přišli o neuloženou práci na vašem počítači.

Bezobslužné zařízení

Využití záložního zdroje ve firmách i domácnostech je stále častější. Záložní zdroje UPS totiž umožňují zajistit nepřetržitý chod používaného zařízení a ochránit tak zařízení před výpadkem proudu, ale i dalšími změnami v elektrické sítí, jako je přepětí, podpětí apod. Díky tomu si tak v klidu doděláte vše, co potřebujete. Záložní zdroj UPS je zcela bezobslužný, takže se přepne zcela sám, aniž byste se museli o něco starat.

K čemu lze záložní zdroj připojit?

Nejčastěji se záložní zdroj používá u výpočetní techniky, avšak nachází využití i pro jiná zařízení. Mezi typická zařízení, pro něž lze využít záložní zdroj, patří například také kotle na pevná paliva s oběhovými čerpadly, plynové kotle, solární systémy pro ohřev užitkové vody nebo přitápění a další zařízení v domácnosti a firmách. Naopak nejsou vhodná pro zařízení, pro něž je typická velmi vysoká spotřeba energie, jako je rychlovarná konvice, laserová tiskárna apod.

Pořiďte si kvalitní záložní zdroj

Pro výběr správného záložního zdroje je důležité vzít v potaz několik parametrů, především se jedná o výkon a záložní dobu. Rozhodujících parametrů je však mnohem více, proto je vhodné se při výběru poradit s prodejcem. V tomto ohledu vám bude nápomocná firma Schmachtl, která prodává kvalitní záložní zdroje italské značky Riello UPS. V případě zájmu o záložní zdroj se neváhejte na ně obrátit.

Se záložními zdroji UPS Riello už vás výpadek proudu nepřekvapí.

About angelo

Leave a Reply