Home / Domácí mazlíčci / Psi / Máte psa? Nepodceňujte jeho výchovu

Máte psa? Nepodceňujte jeho výchovu

Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. Toto tvrzení je zcela jistě pravdivé, ale jistě je nutné také dodat další věc, a to takovou, že každý pes by měl být především dobře vychován, a to ve všech ohledech. Pokud tedy psa máte, a záleží vám na tom, jak se k vám, nebo u vašeho domu chová, máte v současné době možnost využít i celé řady moderních technologií. Určitě velmi dobrou volbou jsou elektrické ohradníky pro psy, tedy abychom byli konkrétní, jedná se o neviditelné ohradníky, které lze umístit doslova do libovolného prostoru. A díky nim se tak pes bude pohybovat pouze v rámci nich, a nedostane se do zakázané zóny.

Jak fungují?

Základem je anténní drát, který se tak rozprostře po obvodu dané oblasti. Následně už funguje tím stylem, že pokud se pes k této hranici přiblíží, zareaguje na to jeho obojek, který sepne zvukový signál. Jakmile se pes vrátí do správného místa, signál vypne. Díky tomu se tak rychle naučit to, jaký je jeho konkrétní vytyčený prostor. A tak vašeho psa snadno udržíte na vaší zahradě, a to i v případě, že nemáte plot.

Nezapomeňte ani na základní povely

A pokud o psech a jejich chování mluvíme, rozhodně nesmíme zapomenout také na to, že je třeba naučit alespoň základní povely. V tomto ohledu je několik různých výcvikových metod, ale pokud na to chcete jít skutečně efektivně a skutečně správně, zkuste výcvikové obojky s jednoduchým ovládáním, které jsou tou správnou metodou k tomu, jak i vašeho psa donutit poslouchat. A jak na to? Daný obojek po neuposlechnutí povelu vyšle nepříjemný signál, který si tak i váš pes asociuje s trestem. Příště tedy daný povel splní, čímž není důvod ho trestat, ale je vhodné ho naopak pochválit.  A právě díky této velmi rychlé a účinné, a samozřejmě také efektivní metodě se dá dokonale vychovat doslova každý pes, a každá rasa.

About angelo

Leave a Reply