Home / Dům a byt / Graffiti na fasádě? Vysokotlaký vodní čistič nepomůže!

Graffiti na fasádě? Vysokotlaký vodní čistič nepomůže!

Objevilo se na fasádě vašeho domu graffiti a chcete jej co nejdříve odstranit? Fasáda je vizitkou celého rodinného domu a kresby sprejem a nápisy jí rozhodně nesluší. Bohužel odstranění sprejových nátěrů není vůbec snadným úkolem. Je zapotřebí profesionální technika. Na odstranění běžných nečistot z fasády stačí sice tlakový mycí stroj (wapka), ale graffiti je odolnější a s wapkou nedosáhnete stoprocentních výsledků.

Proč je odstranění graffiti tak složité?

Proč k odstranění graffiti nestačí obyčejná wapka, se kterou lze fasáda vyčistit od prachu a mechů? Fasáda je totiž savým a porézním materiálem. Spreje a jiné barvy, se kterými pracují sprejeři, se dostávají až do samotné struktury materiálu fasád. Pokud byste takové znečištění chtěli čistit jen vysokotlakým vodním paprskem, výsledky by nebyly dokonalé. Stále by zůstávaly vidět obrysy kresby. Pokud by byl paprsek příliš silný, mohlo by dojít k poškození podkladu.

naradi-hobby.cz_graffiti_cz_01

 

Kontaktujte profesionály

Naštěstí i na našem trhu lze najít profesionály, kteří vědí, jak odstranit graffiti a na tuto oblast se specializují. Jednou z nejzkušenějších firem v této oblasti je společnost ARS Axiom Real s.r.o., specialista na čištění fasáda od všech druhů nečistot. Firma má v oblasti odstraňování graffiti dlouholeté zkušenosti a disponuje kvalitní německou technikou pískování-tryskání. Díky dlouholetým zkušenostem a kvalitní technice dokáží pracovníci ARS Axiom Real s.r.o. dokonale odstranit graffiti, aby nezůstaly na fasádě ani obrysy malby a zároveň nedošlo k poškození podkladu. Jak probíhá samotné čištění, se můžete podívat ZDE a na přiloženém videu.

 

Myslete i na prevenci

Bohužel vám nikdo nemůže zaručit, že po odstranění graffiti z fasády se na tom samém místě neobjeví další kresba. Je tedy zapotřebí myslet i na prevenci. Společnost ARS Axiom Real s.r.o. nabízí také antigraffiti program, jehož hlavní součástí je nátěr proti graffiti. Tento nátěr sice nezabrání aplikaci spreje na povrch, ale vytvoří na povrchu ochrannou vrstvu, aby se barva nedostala do struktury fasády. Čištění graffiti z ochráněných fasád je mnohem snazší a zvládnete jej i vlastními silami.

 

 

About angelo

Leave a Reply