Home / Dům a byt / Proč byste měli penetrovat, než začnete malovat?

Proč byste měli penetrovat, než začnete malovat?

Rozhodli jste se, že svému bydlení vrátíte čistotu a oblečete stěny do trendy barev? Ještě předtím, než se pustíte do malování, aplikujte na povrch penetrační nátěr. Právě ten totiž zajistí, aby výsledek předčil vaše očekávání. Povrch se díky penetraci zpevní a sjednotí se i savost na všech místech. Nestane se vám, že se po nanesení nátěrové hmoty objeví fleky a dojde k nežádoucímu odlupování barvy. Cenné rady ohledně penetrace nám poskytli malíři a natěrači Ústí nad Labem z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Kdy je vhodná doba pro nanesení penetračního nátěru?

Natěrači a malíři Ústí nad Labem prozradili, že penetraci nejčastěji aplikují na povrchy, které předtím zbavili původního nátěru. A naopak i zcela nové zdivo, novou omítku, kterou se chystají natřít nátěrovou hmotou, a to nejen v interiéru, ale i exteriéru.

naradi-hobby.cz_remeslnici_Ekomplex_01

Zdůrazňují, že u starších staveb je vhodné aplikovat alespoň dvě vrstvy. Mezi jednotlivými aplikacemi vždy dodržujte pauzu nezbytnou pro vyschnutí. Nátěr provádějte štětcem, větší plochy můžete natřít válečkem. Raději se ale vyhněte stříkacím pistolím.

Jak vybrat vhodnou penetraci?

Není penetrační nátěr, jako penetrační nátěr. Při výběru hraje roli typ povrchu, který se chystáte penetrovat a samozřejmě i typ barvy. Penetrovat lze většinu materiálů – beton, vláknocementové/třískocementové desky, pórobeton, omítku (vápennou, disperzní, sádrovou), ale také dřevo a dřevotřísku. Řemeslníci z pobočky sádrokartony Ústí nad Labem připomínají, že penetrace je klíčová i při malování na sádrokartonové povrchy.

Tradesman painting a ceiling

Vzhledem k široké nabídce produktů je žádoucí nakupovat u specializovaných prodejců, kde vám s výběrem poradí kvalifikovaný prodejce. Prozradíte-li mu podrobné informace o typu povrchu, doporučí vám vhodnou penetraci i nátěrovou hmotu.

 

About angelo

Leave a Reply